2 3 Последняя 

ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ-2019

ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ-2019

З 5 лютого на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) testportal.gov.ua триває реєстрації на ЗНО-2019.

 РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ У ДОДАТКОВІЙ СЕСІЇ ЗНО

    Під час основного періоду реєстрації (05 лютого до 25 березня 2019 року) подати документи для участі в додатковій сесії мають право особи, які не можуть пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії у зв’язку з тим, що:
    • у рік проведення зовнішнього оцінювання навчаються за кордоном;
    • за релігійними переконаннями не можуть узяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів, що проводиться в певні дні;
    • обрали для проходження зовнішнього оцінювання два навчальні предмети, тестування з яких проводиться під час основної сесії в один день;
    • вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;
    • у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном.

ПЕРЕВІРКА СТАНУ РЕЄСТРАЦІЇ

Перевірити стан реєстрації можна на веб-сайті УЦОЯО https://zno.testportal.com.ua/track у розділі «Стан опрацювання реєстраційних документів».

Сервіс надає можливість перевіряти та відслідковувати стан надходження документів, їх опрацювання, відправку сертифікатів за номером реєстраційної картки (що відображено в контрольно-інформаційному листку).Обробка реєстраційних документів триває до 10 робочих днів із моменту їхнього надходження до регіонального центру.

ПЕРЕВІРКА СТАНУ ВІДПРАВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

Відслідковувати стан надходження документів до регіонального центру можна за допомогою веб-сервісів служби, якою було здійснено відправлення (Укрпошти або Нової пошти).

ТИПОВІ ПОМИЛКИ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО-2019

    • не надано копію документа про повну загальну середню освіту
    • не надано копію документа про зміну імені/свідоцтва про розірвання шлюбу/витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища/рішення суду про розірвання шлюбу, де вказано про зміну прізвища на дівоче (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних)
    • не надано фотокартки або фотокартки не відповідають вимогам (дві однакові кольорові або чорно-булі фотокартки для документів, розміром 3*4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку особи)
    • немає у реєстраційні картці підпису заявника
Особа, якій відмовлено в реєстрації, до 25.03.2019 може повторно надіслати до регіонального центру новий комплект реєстраційних документів, усунувши причину відмови.

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, 057 705 15 64.  Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст із зв’язків з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496, канал Telegram t.me/zno2018kh


новина від 22.02.2019

Як отримати податкову знижку на навчання?

Як отримати податкову знижку на навчання?

 

             28 липня поточного 2018 року були внесені зміни до Податкового кодексу України, які дозволили громадянам, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, отримати право на податкову знижку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені за отримання послуг вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

             Слід зазначити, що зміни до Податкового кодексу України були внесені на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який був розроблений та прийнятий за ініціативи Міністерства юстиції України та його очільника - Павла Петренка. Саме внесеними змінами до чинного податкового законодавства було надано право отримати зазначену вище податкову знижку батькам, які оплачують навчання дітей у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

             Відповідно до п. 14.1.170 ст.14 Податкового кодексу України податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку -

резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом. Тобто податкова знижка - це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого основного податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), у зв’язку з оплатою нею послуг навчання.

              Право на отримання податкової знижки мають громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені). Тобто, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів Державної фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги. Таким чином, отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2017 календарному році, можна до 31 грудня 2018 року включно. Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Повернення, сплачених за отримання освітніх послуг, коштів відбувається протягом 60 днів у спосіб, зазначений платником у декларації.

             Задля отримання податкової знижки на навчання слід:

        1.  Оплатити навчання та зберегти квитанції для органів Державної фіскальної служби про оплату;

        2.  Отримати від роботодавця довідку про доходи (у разі якщо працююча особа платить податки і оплачує навчання та офіційно оформлена на підприємстві);

        3.  До 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;

        4.  Подати документи на отримання знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.

             Для отримання податкової знижки до органів ДФС необхідно подати наступні документи:

        - Копію паспорта;

        - Копію довідки про присвоєння податкового номера (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

        - Довідку про доходи за формою №3;

        - Копію договору із навчальним закладом (в якому має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання освітньої послуги); копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;

        - Оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

        - Податкову декларацію про майновий стан і доходи;

        - Заяву із зазначення реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

          Згідно із нормами чинного законодавства приватним підприємцям податкова знижка не надається. Витрати на військову кафедру та інші курси в закладах освіти не враховуються. Також в розрахунок податкової знижки не включаються витрати на навчання за кордоном.».


новина від 22.01.2019

2 3 Последняя